Glasutti I Drezdeński Festiwal Muzyczny Wręczają 11. Nagrodę Music Festival Award

Glashütte Original nie tylko dziedziczy tradycyjny niemiecki proces zegarmistrzowski, integruje tradycyjne niemieckie elementy kulturowe i elegancki styl w procesie produkcji zegarków, a także bierze na siebie odpowiedzialność za promowanie kultury Niemiec i rodzinnego miasta Saksonii oraz nie szczędzi wysiłków na rzecz ochrony dziedzictwa historycznego i kulturowego. Od 2004 r. Glashütte Original i Dresden Music Festival, największe w Niemczech wydarzenie muzyki klasycznej, wspólnie wręczają Nagrodę Glashütte Original Music Festival Award, która docenia wielkie osiągnięcia zwycięzców w popularyzacji edukacji klasycznej i zachęcaniu młodych muzyków. Dla Glashütte Original poświęcenie i przedsiębiorczość artysty w dziedzinie muzyki jest szczerym wyrazem oryginalnej postawy zegarmistrzowskiej Glashütte.

Nagrody Glashütte Original Music Festival
 Drezdeński Festiwal, położony w Dreźnie we wschodnich Niemczech, jest mekką romantycznego połączenia sztuki i kultury w Saksonii i jest znany jako „Florencja nad Łabą”. To cudowne i piękne miasto, we mgle Doliny Łaby, łączy naturę, historię i kulturę, niczym klasyczna melodia przenikająca Semper Opera House, pełna artystycznego romansu. Dzięki wysokiej jakości i różnorodnym wydarzeniom Drezdeński Festiwal Muzyczny stał się miejscem spotkań widzów z koncertów na całym świecie. Małe miasteczko Glashütte sąsiaduje z Dreznem. Ze względu na jego infekcję i wpływy, oryginalny Glashütte wysoko ceni także tradycyjną kulturę Niemiec, dlatego współpracuje z Drezdeńskim Festiwalem Muzycznym, aby ustanowić nagrodę Glashütte Original Music Festival. Nagroda sponsorska w wysokości 25 000 € pokazuje oryginalne wsparcie Glashütte dla wydarzeń kulturalnych, a także hołd dla artystów, którzy wnieśli wybitny wkład w dziedzinie muzyki oraz tradycyjnej sztuki i kultury.
 Poprzedni laureaci głównej nagrody to dyrygent Kurt Masur, choreograf John Newmaier, reżyser operowy Joachim Hertz, skrzypek Kedon Kremer i sopranistka Krista Luther Vichy W 2009 roku Janne Bogle została dyrektorem Festiwalu w Dreźnie, a Glashütte Original Festival Award została zmieniona. Nagroda dyrygenta Gustavo Dudame po raz pierwszy wyróżnia artystę, który ciężko pracował, aby wspierać młodych debiutantów. Późniejsi laureaci głównej nagrody pracowali również w podobny sposób, w tym dyrektor artystyczny i dyrektor słynnego Teatru Maryjskiego, Walery Ghiyev; Sir Simon Rattle z Filharmonii Berlińskiej i Elena G. Limoges i Thomas Kastov. Aby zastosować się do koncepcji i pierwotnej intencji nagrody, każdy nagradzany artysta zainwestował tę nagrodę w projekty, które finansują rozwój młodych talentów muzycznych.

 Podobnie jak w poprzednich latach, trofeum Glashütte Original Music Festival Awards jest nadal produkowane przez dwóch uczniów z Glashütte Original Alfred Hevig Watchmaking Academy. Szkoła jest stowarzyszona z Glashütte Original i od 12 lat kultywuje zegarmistrzów i producentów narzędzi przenośnikowych. Glashütte Original przywiązuje dużą wagę do uprawy i wydobywania nowych sił, a proces produkcji trofeum doskonale oddaje ideę i pierwotną intencję nagrody. Co więcej, kształt trofeum doskonale łączy tradycyjną technologię zegarmistrzowską z nowoczesnymi materiałami, przy użyciu przezroczystych mediów, a wewnątrz jest ultra-złożony latający tourbillon z 18 małymi śrubami wyważającymi, symbolizującymi doskonałe umiejętności zegarmistrza. Latający tourbillon został wynaleziony przez zegarmistrza Alfreda Heviga w 1920 roku i uważany jest za ważny symbol umiejętności zegarmistrza osiągających szczyt, a także uważany za najwyższą formę sztuki w branży zegarkowej. Latający tourbillon inkrustowany trofeum oznacza także wybitny wkład zwycięzców.
Zwycięzcy honorowi 2014
 W tym roku skrzypaczka Hillary Hahn ze Stanów Zjednoczonych zdobyła 11. nagrodę Glashütte Original Music Festival. 4 czerwca ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Semper Opera House. Pod wodzą Pavojevi, najbardziej innowacyjna i elastyczna niemiecka światowej sławy orkiestra symfoniczna we Frankfurcie, zaprezentowała doskonały recital muzyczny, a Hillary Hahn solistycznie skrzypce Johna Brahmsa na żywo Koncert prezentuje wyjątkowe święto muzyki. Po występie oryginalny globalny prezydent Glashütte Yan Gamma i dyrektor festiwalu muzycznego w Dreźnie Jan Berger wręczył trofeum wybitnemu artyście.

 Hillary Hahn jest obywatelką niemiecko-amerykańską, która występowała publicznie w wieku 6 lat. W wieku 10 lat odbyła swój pierwszy pełny występ solowy na skrzypcach w Baltimore. W wieku 12 lat wystąpił po raz pierwszy z małą orkiestrą kameralną. Hilary Hahn uczestniczyła w 800 koncertach, z których ponad 500 zostało ukończonych z orkiestrą. Występowała w ponad 200 miastach w 27 krajach. W 1995 roku pod dyrekcją Lorraine Mazel, ona i Bavarian Radio Symphony Orchestra doskonale zaprezentowały swój pierwszy występ w Niemczech. W 2007 r. W Watykanie w Rzymie współpracowała z orkiestrą symfoniczną Radia Stuttgart pod dowództwem Gustavo Dudame, aby wziąć udział w 80. urodzinach papieża Benedykta XVI.
 Hilary Hahn jest w stanie zainspirować młodsze pokolenie swoim silnym i czystym stylem muzycznym, i właśnie dlatego Festiwal Muzyki Oryginalnej Glashütte przyznał jej tę nagrodę honorową. Jej szczerość i rozmowa sprawiają, że jest atrakcyjna poza salą koncertową, przyciągając niezliczoną liczbę fanów muzyki klasycznej. Poprzez spotkania ze studentami i korzystanie z mediów społecznościowych często komunikuje się żywo i głęboko ze wszystkimi.
„Internet jest dobrym medium dla młodych ludzi, którzy chcą wejść na tę dziedzinę, aby zrozumieć muzykę klasyczną, a jednocześnie pozwolić społeczeństwu zrozumieć scenę i kulisy muzyki klasycznej. Dlatego uważam, że moje informacje online są dla wszystkich Kanał umożliwiający głębszy wgląd w moje doświadczenie zawodowe i produkcję muzyczną. ”Hillary Hahn wyraziła swoje przemyślenia w wywiadzie dla magazynu Dresden Music Festival, a także rozmawiała o pracy z innymi Nowe perspektywy odkryte i udostępnione podczas rozmowy są bardzo szczęśliwe.
 Glashütte Original szanuje tradycyjną niemiecką kulturę, dziedziczy historię i zwraca uwagę na odkrywanie i kultywowanie nowych sił, dokładnie tak samo jak idea i pierwotna intencja festiwalu w Dreźnie. Artyści, którzy wnieśli wybitny wkład w dziedzinie muzyki, wyrażają dziedzictwo i rozwój Glashütte Original w jakości niemieckiej kultury i sztuki.